Infiltracja IoT, zasady gry oświetleniowej lub zmiana

- Jul 18, 2019-

Mówi się, że oświetlenie IoT stanie się najnowszym zmieniaczem reguł gry. Jako przemysł oczekuje się, że do 2026 r. Jego wartość rynkowa wzrośnie do 4,5 mld USD, a także jest znana jako „wywrotowa siła przemysłu oświetleniowego”. Czym właściwie jest oświetlenie IoT? Jak zyskują budynki komercyjne?

Inteligentne oświetlenie oparte na Internecie przedmiotów

W miarę jak właściciele firm i zarządcy obiektów stają się bardziej świadomi efektywnego wykorzystania energii, są bardziej skłonni do wdrożenia pewnego rodzaju systemu sterowania oświetleniem. Wiele z tych systemów istnieje obecnie i czasami jest częścią systemu zarządzania budynkiem, który tworzy stały harmonogram świateł (wyłączony, gdy nikogo tam nie ma), aby pomóc zaoszczędzić energię i obniżyć koszty.

System oświetlenia IoT idzie o krok dalej. Wyobraź sobie, że światła włączają się automatycznie na kilka minut przed rozpoczęciem spotkania; lub uzyskaj informacje o tym, jak długo klient stoi w przejściu sklepu detalicznego i jakie przedmioty oglądają. Te rzeczy można osiągnąć dzięki oświetleniu IoT.

Inteligentne oświetlenie IoT wykorzystuje przełączniki bezprzewodowe i nie wymaga wbudowania przełączników oświetlenia w oprawy oświetleniowe, które są następnie podłączane do sieci, umożliwiając ich monitorowanie z chmury. Dzięki aplikacji internetowej lub mobilnej można zarządzać pojedynczymi światłami lub grupami świateł w zależności od liczby osób, poziomów oświetlenia zewnętrznego i pory dnia; możesz także kontrolować ściemnianie i przebarwienia. Takie inteligentne urządzenia mogą również przesyłać informacje o uszkodzeniach i przepaleniu sprzętu oświetleniowego w czasie rzeczywistym.

Ponieważ żarówki są wszechobecne w budynkach, te połączone w sieć żarówki są również doskonałym sposobem na gromadzenie dodatkowych danych z budynków. Czujniki mogą być wbudowane w urządzenie, aby zbierać i przesyłać informacje o obiekcie, w tym zajętość pomieszczenia, jakość powietrza i temperaturę. Im więcej informacji uzyskasz na temat wykorzystania budynków, tym bardziej będziesz w stanie zarządzać nimi bardziej efektywnie.

Niektóre potencjalne zastosowania oświetlenia IoT w obiektach komercyjnych:

System pozycjonowania wewnętrznego oparty na oświetleniu: pod koniec 2017 r. Firma Target uzyskała pozycjonowanie wewnątrz budynku za pomocą układu Bluetooth wbudowanego w lampę sufitową LED. Klient może uzyskać dostęp do interaktywnej mapy sklepu za pomocą telefonu komórkowego, który prowadzi klienta do znalezienia żądanego elementu w przejściu.

Śledzenie zasobów: W przypadku kluczowych zasobów oznaczonych czujnikami oświetlenie IoT może zlokalizować je na podstawie wysyłanych sygnałów.

Monitoruj stan łatwo psujących się towarów: towary wymagające szczególnych warunków środowiskowych (takich jak temperatura i wilgotność) mogą korzystać z inteligentnych rozwiązań oświetleniowych, które stale monitorują pomieszczenia lub obszary magazynowe. Alarmy można ustawić, aby monitorować anomalie i zapobiegać psuciu się.

Wykorzystanie przestrzeni: oświetlenie IoT może gromadzić dane o użytkowaniu, a następnie analizować je w celu optymalizacji wykorzystania budynku. Analiza tych danych może pomóc w lepszym zarządzaniu przestrzenią i reagowaniu na niedostateczne lub nadmierne wykorzystanie.

Inteligentna strategia oświetlenia zaczyna się od diody LED

Niezależnie od tego, czy myślisz o wdrożeniu inteligentnego systemu oświetleniowego opartego na Internecie przedmiotów, dobrze jest ocenić najbardziej podstawowe elementy strategii oświetleniowej: żarówki. Żarówki są nadal szeroko stosowane, ale wraz z pojawieniem się diod LED zmienia się.

Zasadniczo żarówki LED wytwarzają więcej światła niż żarówki tradycyjne. Kiedy po raz pierwszy zostały wprowadzone, emitowały bardziej „zimne” białe światło, a dziś zapewniają takie samo naturalne „ciepłe” światło jak żarówki.

Wiele firm na całym świecie skorzystało z diod LED, które można łatwo zainstalować w istniejącym oświetleniu w większości budynków komercyjnych. Powodem, dla którego zostały zainstalowane, jest to, że diody LED są do 75% bardziej energooszczędne niż żarówki, a ich trwałość żarówki jest ponad 25 razy wyższa niż w przypadku żarówek i zazwyczaj zapewnia lepszą jakość światła niż w przypadku żarówek. Oprócz oszczędzania na zużyciu energii, wiele firm energetycznych zapewnia również dotacje oszczędzające energię jako zachęty dla firm do modernizacji diod LED. Modernizacje oświetlenia są często uważane za najłatwiejsze do osiągnięcia, ponieważ mogą znacząco i bezpośrednio zmniejszyć zużycie energii.

Oświetlenie LED nadaje się nie tylko do budynków biurowych, ale także do prawie wszystkich innych typów obiektów komercyjnych:

Środowisko magazynowe i przemysłowe: duże obiekty, takie jak to, korzystają z oświetlenia LED, ponieważ zużywają mniej energii, a diody LED mogą świecić w określonym kierunku (w przeciwieństwie do żarówek i świetlówek).

Farmy halowe: niektóre farmy high-tech na całym świecie wykorzystują światła LED do optymalizacji wzrostu roślin. Robią to, dostosowując lekkie „przepisy” i mogą wpływać na to, jak rośliny rosną i jak smakują.

Parking komercyjny: Ze względów bezpieczeństwa jakość oświetlenia ma kluczowe znaczenie w krytych i odkrytych parkingach. Oprócz oszczędności, bezpieczeństwo jest również jednym z powodów, dla których oświetlenie parkingowe stało się najszybciej rozwijającym się rynkiem oświetlenia komercyjnego LED.

Placówki służby zdrowia: Projekt placówki opieki zdrowotnej zapewnia komfort pacjenta, a oświetlenie LED pomaga stworzyć idealny strumień świetlny dla środowiska, jednocześnie zwiększając wydajność.

Obiekty korekcyjne: Placówki penitencjarne mają różnorodne potrzeby oświetleniowe, od cel i sal do aktywności, do salonów i korytarzy. Światła LED nie kolidują z bezpieczeństwem i kamerą, utrzymują jednolite, wysokiej jakości światło, co zwiększa widoczność.

Placówki edukacyjne: światła LED są idealne dla szkół o ograniczonym budżecie, a oszczędności energii można ponownie wykorzystać na technologię i inne zasoby edukacyjne.

Obiekty handlowe: Coraz więcej sprzedawców korzysta z oświetlenia LED, aby nadać estetyczny i wizualny wygląd swoim sklepom, tworząc wyjątkowe doświadczenie zakupowe. Właściwe oświetlenie w sklepie może zwiększyć sprzedaż.

Ponieważ diody LED są naturalnie przyjazne dla cyfrowych urządzeń sterujących, są idealne do zastosowań IoT. Oświetlenie LED IoT to idealny sposób na osiągnięcie maksymalnych oszczędności i uzyskanie cennych informacji operacyjnych, które mogą poprawić każdy aspekt zarządzania budynkiem.


Para:Nr Następny:SIOSUN w salonie